Kółko zainteresowań w naszej grupie

SENSOPLASTYKA

Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci to różne aktywności plastyczne, które angażują jednocześnie kilka zmysłów. Zajęcia Sensoplastyki są multikolorowe, wielozapachowe, wielosmakowe, pojawia się mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw, co wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.
Podczas stymulacji receptorów wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Na zajęciach poznamy niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Na zajęciach wszystko dookoła jest brudne i tak właśnie ma być. W ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.
Dzieci będą miały okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznają sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Na tych zajęciach nie będzie brakować przesypywania produktów z jednego pojemnika do drugiego i malowania palcami po… wszystkim!

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu.

Prowadząca Anna Bloch

Zajęcia Zajączków z dynioliną: