Drodzy Rodzice!

Adaptacja to przyzwyczajanie się do nowego miejsca czy sytuacji. Dotyczy to także przedszkolaków. Zebraliśmy dla Państwa materiały, które – mamy nadzieję, pomogą przejść Waszemu Dziecku przez ten proces jak najlepiej. Czas adaptacji jest różny. Wiele dzieci szybko przyzwyczaja się do przedszkola, ale są też takie, którym zajmie to o wiele więcej czasu. Pamiętajmy jednak – przedszkole to wspaniałe miejsce, które uczy i bawi. Wszystko zaczyna się od przedszkola.

 

 

Poniżej list – od Nas Wychowawców do Was Rodziców. Przeczytajcie naszą prośbę.

 

Pamiętajcie – bądźcie Rodzicami na medal! Prezentujemy kilka porad.

 

Wasze Dzieci są malutkie. Mają jeszcze problem z wyrażaniem lub nazywaniem tego, co czują lub myślą. Przeczytajcie list Maluszka do Mamy i Taty. Maluchy też chcą czuć się spokojne w przedszkolu. Mają prawo do płaczu i smutku. Jednak w końcu i one ustępują, a Dzieci biegną z radością do przedszkola!

 

 

Wielu Rodziców boi się i zastanawia jak to będzie oddać  płaczące Dziecko, czy nic mu się nie stanie, jak się z nim pożegnać?…Oto kilka rad jak pożegnać się z Maluchem w szatni.

 

Samodzielność Malucha to bardzo ważna sprawa. Trzylatek to dziecko, które powinno mieć opanowane tzw. czynności samoobsługowe. Ćwiczcie w domu z dziećmi. Pomagajcie być samodzielnymi. Oczywiście w przedszkolu Panie zawsze służą pomocą. Jednak PRZEDSZKOLAK – to brzmi dumnie! Przedszkolak jest samodzielny.

 

Wielu Rodziców zastanawia się w co zapatrzyć Dziecko idące do przedszkola. Oto czego potrzebuje Maluszek. Dodatkowe informacje (artykuły plastyczne, karty pracy itp.) są ustalane z wychowawczyniami.

 

Na koniec zapraszamy wirtualnie w nasze progi – zobaczcie jak wygląda nasz dzień w przedszkolu. Czekamy na WAS! Do zobaczenia!