DRODZY RODZICE!!

Aby uprzyjemnić czas dzieciom, w tych trudnych czasach pandemii, chcemy rozpocząć akcję „CZYTAMY DZIECIOM”. Książki rozwijają wyobraźnię, dzięki nim możemy przenieść się w inny świat, a wciągające historie pomagają zapomnieć o kłopotach, czy chorobie. Nauczyciele naszej placówki wychodzą naprzeciw dzieciom, by one mogły czerpać przyjemność ze słuchanych bajek i baśni, czytanych przez znajome głosy swoich pań. Co drugi dzień na stronie internetowej, w zakładce „Przedszkole na odległość” pojawiać się będzie link z nagraniem bajki czytanej przez nauczycielki. Mamy nadzieję, że dzieci chętnie posłuchają bajki w ciągu dnia, a może też wieczorem przed snem.

 

Pierwsza dla Was drogie dzieci, przeczyta bajkę pani Basia K. z grupy „Kotki” . Jest to bajeczka o tym, jak czasami trudno być sobą. Mądra historia, która także daje rodzicom możliwość rozpoczęcia ciekawej rozmowy. Zachęcamy do zadawania dzieciom pytań. Zapraszamy do słuchowiska.

Kolejne słuchowisko to klasyczna „Baśń o siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie bajki Marii Konopnickiej. Czyta dla Was pani Asia z grupy „Pszczółki”.  Mamy nadzieję, że to nagranie sprawi także radość rodzicom, gdyż oni pewnie znają także tę bajkę ze swojego dzieciństwa. To okazja do rozmowy o tym, co czytali rodzicom dziadkowie, kiedy rodzice byli mali. Proponujemy porównać ulubione zabawy, potrawy, bajki i inne z dzieciństwa dzieci, rodziców, a może nawet dziadków.  Zapraszamy do sentymentalnej podróży w przeszłość. 

Weekendową propozycją „bajki- słuchajki” jest czytana przez panią Edytkę N. z grupy „Zajączki” historia Franklina. Ulubiony przez wszystkie dzieci żółwik miewa różne perypetie, a każda z jego przygód niesie ze sobą morał. Dziś usłyszycie część pt. : „Franklin mówi ” Kocham Cię” ” autorstwa Paulette Bourgeois. Po wysłuchaniu bajki zachęcamy do rozmów na temat uczuć.

W niedzielę do wysłuchania klasycznej, wszystkim znanej bajki o brzydkim kaczątku na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena zaprasza nas pani Basia z grupy ” Motylki” . Malutkie dzieci spróbują nazwać zwierzątka występujące w bajce, naśladować wydawane przez nich odgłosy, sposób poruszania. A dla starszych dzieci,historia młodego łabędzia może być początkiem rozmowy na temat akceptacji odmiennego wyglądu, sposobu bycia i upodobań. Zapraszamy.

„Bajkę- słuchajkę” ze zbiorów bajek terapeutycznych dla najmłodszych Maciejka Mazan, przeczyta wam pani  Basia B. z grupy „Wiewiórki” .Jest to ” Bajka o skrzacie Lulku” , który nie lubił hałasu i zamieszkał w lesie, gdzie jest cicho. Historia bardzo pouczająca, zachęca do rozmów o tym, czy hałas szkodzi naszemu zdrowiu i czy powinniśmy dbać o ciszę. Zapraszamy:)

 

Zapraszamy na kolejne słuchowisko. Tym razem usłyszycie głos pani Samanty z grupy ” Zajączki” oraz naszego dzielnego przedszkolaka- Mai. Bajka nosi tytuł „Czarodziejskie słowo” i pewnie każdy przedszkolak z łatwością odgadnie, o jakie słowo chodzi. Sprawdźcie, czy dobrze odgadłyście. Bajka Walentyny Osiejewy pomoże przypomnieć wszystkie czarodziejskie słowa, które każde kulturalne dziecko powinno znać. 

 

Chcecie bajkę? Oto bajka! Dziś, „Złotowłosą i trzy misie” przeczyta dla was,pani Wiola z grupy „Motylki”.Mam nadzieje, że nie tylko maluszkom sprawi ona dużo przyjemności. Tym razem zachęcamy do zadawania dzieciom pytań, dotyczących treści. Takich, które sprawdzą koncentrację dziecka i umiejętność zapamiętywania informacji ze słuchu. Zapraszamy.

Zapraszam do wysłuchania bajeczki do poduszeczki ,,Pusta miseczka” wg autorstwa J. Horodeckiej – Wieczorek, którą przeczyta Pani Aleksandra z grupy ,,Pieski”. Krótka historia pieska i innych zwierząt, którym chciało się pić i jeść. Brakowało im wody w słoneczny dzień…Słoneczko naucza nas ,, Niech miłość do słabszych panuje na świecie”. Krótka bajeczka na dobranoc dla najmłodszych. /opis A.Śliwka/

Dziś z okazji Święta Biblitekarzy i Biblitekarek nie lada niespodzianka!
Bajkę ” Deszcz gwiazd ” Francesca Lazzarato dla dzieci- swoich kolegów i koleżanek oraz wszystkich pań czyta Maja S. z grupy „Zajączki”.
 Kiedy dziecko z chęcią sięga po książkę i w dodatku, tak pięknie czyta, to najwspanialsza nagroda dla wszystkich pań i rodziców. 
Brawo Maju! Serdecznie dziękujemy i gratulujemy:) 
A może inne dzieci podejmą wyzwanie? 

Przygotowania na spotkanie z dziećmi trwają. I choć nie ma jeszcze decyzji, czy zobaczymy się z wami w poniedziałek, to już dziś zachęcamy do rozmów z dziećmi na temat tego, jak będzie wyglądała przedszkolna rzeczywistość w czasie epidemii. Jedną z trudności będzie na pewno dla dzieci całkowity zakaz przynoszenia do przedszkola własnych zabawek.
Na pomoc rodzicom przychodzi bajka. Pani Basia z grupy „Kotki” przeczytała dla dzieci opowiadanie ” Pan Krokodyl i powrót do przedszkola”

Dziś niespodzianka  z serii „DZIECI-DZIECIOM” .Dla swoich kolegów i koleżanek  wierszyk przeczytała Lena z grupy „Pszczółki”.  Wspaniałe wykonanie utworu „W aeroplanie” specjalnie dla wszystkich stęsknionych przedszkolaków.  Poziom czytania naszych zerówkowiczów przysparza nam wiele powodów do dumy. 

Brawo Lena! Piękne podziękowania i gratulacje!  

 

Wiem,  że dzisiejsze nagranie było przez dzieci długo wyczekiwane. Dziś dla przedszkolaków bajkę przeczyta pani Marysia z grupy ” Pszczółki” i „Wiewiórki” . Będzie to bajka wszystkim znana, pt.: ” Trzy świnki”. To świetny pretekst, aby porozmawiać z dziećmi o relacjach z rodzeństwem, a także o pracowitości i lenistwie.  Zapraszamy:)