Sowa to takie dziwne ptaszysko,

jak fama głosi, SOWA wie wszystko.

Zna się na liczbach i geografii

i rozpoznawać gwiazdy potrafi.

Pamięta daty i zdarzenia,

zna na roślinach i stworzeniach.

Wie, jak chmura deszcz przyniesie,

gdzie, jakie zwierze mieszka w lesie.

Co trzeba zażyć na ból brzuch,

co zrobić z dzieckiem, które nie słucha.

I zna przeróżnych bajek tysiące,

chętnie je czyta dzieciom na łące.

I nikt nie widział by się nudziła,

bo wciąż nauką zajęta była.

Po tylu latach tyle wiedziała,

że się symbolem mądrości stała.

Tak sowa to bardzo dziwny ptak,

lecz szanowana jest i to jak!

 

 

Lista dzieci sześcioletnich

 

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci !

Witamy Was serdecznie na naszej stronie grupowej.

Mamy nadzieję, że będziecie na nią często zaglądać.

To właśnie tutaj będą pojawiały się zdjęcia i relacje z wszelkich wydarzeń z życia naszej grupy.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE TUTAJ Z NAMI!!!!! 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2020r.

W DNIU 22.09.2020r. (wtorek) OBCHODZIMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

POŁĄCZONY Z DNIEM ORDERU UŚMIECHU.

DLATEGO TEŻ PROSIMY, ABY TEGO DNIA, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI UBRANIA DZIECI                   BYŁY  W KOLORZE NIEBIESKIM LUB ŻÓŁTYM. 

CZEKA NA WAS WSPANIAŁA ZABAWA I SŁODKI POCZĘSTUNEK.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!

 

 

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

               Drodzy rodzice, bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc                       w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla dzieci w dniu ich                      święta. Radości było co niemiara.

        Zobaczcie sami…………….

zdjęcia dzieci

pasowanie na przedszkolaka

                 pasowanie na przedszkolaka    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pasowanie

 

OGŁOSZENIA

  • 6 października (wtorek) w przedszkolu odbędzie się koncert umuzykalniający dla dzieci „Zapomniane piosenki z dzieciństwa”
  • koszt 3 zł (zostanie pokryty ze składki grupowej )
  • 9 października mamy w przedszkolu sesję fotograficzną. Zaczynamy po śniadanku. Bardzo prosimy o eleganckie ubranie dzieci. Cena kalendarza 39zł, kalendarz i dwa zdjęcia 10×15. Rodzeństwo razem będzie pozowało do zdjęcia. Pan fotograf będzie ograniczał kontakt do minimum. Podczas sesji będzie pomagała pani wychowawczyni, nie będzie też wspólnych rekwizytów.
  • Prośba o dostarczenie wszystkich dokumentów tych ze strony internetowej w szczególności RODO i zgody na wizerunek  PILNE!!!!

 

 Drodzy Rodzice

 Bardzo proszę o pilne uregulowanie płatności za żywienie za miesiąc   październik.

 

Nasze przedszkole po raz drugi przystąpiło w dniu dzisiejszym tj. 12.10.2020r. do kolejnej edycji  programu edukacyjno – ekologicznego „ŚWIĘTO DRZEWA”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Do akacji przystąpiła oczywiście nasza grupa. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat drzew. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Sówki świetnie się bawiły przy piosenkach o tematyce ekologicznej.  Dziękujemy serdecznie Pani Monice – mamusi Zosi za zakup pięknej GRUSZY – drzewka, którego ze względu na deszcz, nie mogliśmy zasadzić. Ale co się odwlecze to…… Czekamy na ładną jesienną pogodę. 

dzień drzewa

zabawy dzieci

drzewo

 

prace plastyczne drzewa

 

Doczekaliśmy się, pogoda dopisała i wreszcie mogliśmy zasadzić nasze grupowe drzewko.

     Grusza została zasadzona w przedszkolnym ogrodzie i cieszy nas swoim widokiem…          Z  niecierpliwością wyczekujemy wiosny by zobaczyć na niej pierwsze listki..

 

 

CO TO JEST POLSKA? –

SPYTAŁ JAŚ W PRZEDSZKOLU.

POLSKA – TO WIEŚ I LAS

I ZBOŻA W POLU,

SZOSA, KTÓRĄ PĘDZI

DO MIASTA AUTOBUS,

I SAMOLOT, CO LECI

WYSOKO, NAD TOBĄ….

TEN WIERSZ JAK I INNE WIERSZE, PIOSENKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ ORAZ TAŃCE  – DZIECI ZAPREZENTOWAŁY PODCZAS UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNEJ Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. WSZYSTKO SIĘ UDAŁO!!!!! BYŁO PIĘKNIE!!!! JESTEM DUMNA Z NASZYCH „SÓWEK”. WAM KOCHANIE RODZICE DZIĘKUJĘ ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU SŁODKIEGO POCZĘSTUNKU, ODŚWIĘTNEGO UBRANIA DZIECI (WIEM, ŻE NIEJEDNA KOSZULA ZOSTAŁA ZAKUPIONA SPECJALNIE NA WYSTĘP). TAK ŚWIĘTOWALIŚMY!!!! 

 

ŚWIĘO NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

 

KÓŁKO NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚN

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚSWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

Pluszowy, w kratkę, z klapniętym uszkiem, odlepionym oczkiem, kokardką albo w kubraczku… Każdy ma lub kiedyś miał własnego misia. To jedna z najpopularniejszych zabawek, jakie zna świat. I dziś, ten symbol beztroskiego dzieciństwa, obchodzi swoje święto.  Z tej okazji życzymy wszystkim misiom, żeby znalazły swojego przyjaciela, bo „Każdy Miś – mały, duży, a nawet średni – potrzebuje przyjaciela”. Sto lat wszystkim Misiom!

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia, z tej okazji w naszej grupie odbyło się szereg działań poprzedzających ten dzień. Dzieci pod kierunkiem wychowawców zostały zapoznane z historią tego święta, czytano im fragmenty książek, w których głównymi bohaterami są misie. Przedszkolaki zaprezentowały swoje misie, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały misiowych smakołyków, a dodatkowo wykonały własnoręcznie maskotki, które można podziwiać w przedszkolnej szatni.

 Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 

tablica z napisem Dzień Pluszowego Misia

dzieci pod tablicą z pracami plastycznymi na Dzień Misiadzieci w czapkach mikołajowychdzieci pod tablicą z pracami plastycznymidzieci ustawione w rzędzie prezentujące pracę techniczną- misiadzieci z mordkami misiów na patykachtańczące dziecidzieci spożywające deserdzieci zgromadzone wokół misiów ze szmatekmisie ze szmatektablica z napisem Dzień Pluszowego Misia

 

 

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja i Jego pomocników… mikołajkowe prezenty dotarły do naszych przedszkolaków nieco wcześniej, za sprawą Państwa Achtelik, którzy zasponsorowali instrumenty muzyczne dla naszej grupy. Radości było wiele, zabawy będzie jeszcze więcej, na twarzach obdarowanych dzieci widać było wielkie zadowolenie.

W  imieniu własnym oraz przedszkolaków chciałybyśmy przekazać serdeczne podziękowania dla Pomocników Świętego Mikołaja- Państwa  Achtelik za zakup instrumentów dla naszych przedszkolaków .

instrumenty muzyczne

 

„Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem”

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki i wiersze. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci… Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia ich, już w szkole za rok.
Do widzenia Mikołaju!

 

dzieci z mikołajem

dzieci z mikołajami zielonym i niebieskim

 

dzieci w czapkach mikołajowych

dzieci w czapkach mikołajowych z instrumentami

dzieci z prezentami w świątecznej scenerii

Wszystkim ,pomocnikom Mikołaja ( Radzie Rodziców) dziękujemy za prezenty w postaci zabawek: kuchni, teatrzyku i gier

Elfom( rodzicom którzy poskładali się na zabawki) za gry i klocki…

Naszej grupowej Śnieżynce ( pani Monice Homańczyk) za zakup regału na zabawki, oraz mikołajkowe babeczki, które upiekła dla dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola( babeczki były przepiękne i podobno przepyszne, zniknęły tak szybko że nie zdążyłyśmy uwiecznić ich na zdjęciach)…

Dzieci stwierdziły że chyba były bardzo grzeczne, skoro Mikołaj w tym roku obdarował je tak szczodrze..; )

dzieci z prezentami w scenerii świątecznej

dzieci z prezentami

regał z zabawkami

 

regał na zabawki

Magia Świąt…niech trwa….

Podtrzymując świąteczną atmosferę, już po Mikołaju, w oczekiwaniu na Wigilię, nasze Sówki przygotowują się do świąt….

Dzisiaj piekliśmy pierniki, radości było co nie miara, a spod małych rączek naszych dzieci powychodziły prawdziwe dzieła sztuki…

Pierniczki wyglądają pięknie, a o tym jak smakują dzieci przekonają się w piątek podczas uroczystego, wigilijnego obiadku…

dzieci wykrawają pierniki

dzieci wykrawają pierniki

dzieci z foremkami do pierników

dzieci dekorują pierniki

dzieci dekorują pierniki

 

dzieci dekorują pierniki

dzieci z piernikami

pierniki

pierniki

 

W tym roku przedszkolnym 2020/2021 Nasza Grupa przygotowała piękne jasełkowe przedstawienie pt: „Gwiazdkowe opowieści”. Po występie wspólnie zasiedliśmy do WIGILIJNEGO OBIADU.                        BYŁO PIĘKNIE!!!!

 

 

Wesołe zabawy na śniegu 

W końcu spadł dawno oczekiwany śnieg. Od rana wyglądaliśmy przez okno i podziwialiśmy biały  zaśnieżony ogródek przedszkolny. Nie mogliśmy się doczekać, kiedy się tam znajdziemy. Był marsz po śladach, rzucanie śnieżkami do celu, robienie orłów, aniołów i oczywiście wspólne lepienie bałwana.

 

     

 

 

NIECH ŻYJE BAL!!!

2 02.2021 r. odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał podczas wesołej zabawy przy muzyce. Wspólne zabawy, konkursy oraz pamiątkowe zdjęcia umiliły niezwykły dzień dzieciom. Gratulujemy rewelacyjnych strojów i charakteryzacji!

                                    

 

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

 

                                                         

 

DZIEŃ KOBIET, DZIEWCZYNEK W PRZEDSZKOLU

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

23 marca 2021r. dzieci ze wszystkich grup Miejskiego  Przedszkola nr 3– uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z kwiatami i bębenkami, przemaszerowały alejkami ogrodu. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna wraz z konikiem polnym i pszczółką. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy.

 

     

 

POZNAJEMY ZAWODY – ELEKTRYK!!!!

24.03.2021r. dzieci z grupy „Sówki” i „Pszczółki” gościły na zajęciach Pana Marka- emerytowanego elektryka (obecnie pracownika przedszkola).Przedszkolaki miały możliwość poznać na czym polega praca elektryka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co to jest prąd, jak płynie, gdzie jest wytwarzany i o niebezpieczeństwie z nim związanym. Poznały rodzaje przewodów, bezpieczników i wszelkiego rodzaju urządzenia potrzebne elektrykowi do pracy. Dzieci podziękowały Panu Markowi za przekazaną wiedzę, umożliwienie użycia niektórych urządzeń, jak i miłą atmosferę – piękną piosenką oraz samodzielnie wykonaną książeczką.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

 

Drodzy Rodzice

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi

w  dniu 22. 04. 2021 r. w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzona akcja:

 ,, Sprzątanie Ziemi.’’

Proszę o zaopatrzenie dzieci w maseczki, oraz dostarczenie podpisanych zgód na udział dzieci w akcji.