Sowa to takie dziwne ptaszysko,

jak fama głosi, SOWA wie wszystko.

Zna się na liczbach i geografii

i rozpoznawać gwiazdy potrafi.

Pamięta daty i zdarzenia,

zna na roślinach i stworzeniach.

Wie, jak chmura deszcz przyniesie,

gdzie, jakie zwierzę mieszka w lesie.

Co trzeba zażyć na ból brzuch,

co zrobić z dzieckiem, które nie słucha.

I zna przeróżnych bajek tysiące,

chętnie je czyta dzieciom na łące.

I nikt nie widział by się nudziła,

bo wciąż nauką zajęta była.

Po tylu latach tyle wiedziała,

że się symbolem mądrości stała.

Tak sowa to bardzo dziwny ptak,

lecz szanowana jest i to jak!

 

 

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci !

Witamy Was serdecznie na naszej stronie grupowej w roku szkolnym 2021/2022.

Mamy nadzieję, że będziecie na nią często zaglądać.

To właśnie tutaj będą pojawiały się zdjęcia i relacje z wszelkich wydarzeń z życia naszej grupy.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE TUTAJ Z NAMI!!!!! 

 

Wychowawczynie grupy: mgr Samanta Suska, mgr Aleksandra Moritz – Jarczok

Woźna oddziałowa: Kornelia Jastrzębska

 

Jutro 1 dzień września –  rozpoczynamy ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022. Jest  to ważny dzień zarówno dla Was drodzy Rodzice, Kochane Dzieci jak i dla Nas.                                                                                                                 

  Kilka ważnych informacji organizacyjnych : rano schodzimy się w naszej sali  „Sówek” od godziny 6.30, natomiast rozchodzimy się do domu w sali Żabek (prosimy tam dzwonić od godziny 15.30). Nasze kochane panie woźne będą kierować dzieci do właściwej sali.

W naszym przedszkolu dbamy  przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, dlatego też bardzo prosimy o dostarczenie 1 września dokumentu (upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola wypełnionego danymi osób, które będą odbierać dziecko – upoważnienia można pobrać ze strony https://mp3ledziny.pl/do-pobrania/ ). Pozostałe informacje przekażemy Państwu na zebraniu wrześniowym, o którym poinformujemy. 

WAŻNE!!! Informujemy, że na terenie przedszkola obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.  

Pozdrawiamy 😉

 

 

WAŻNE!!!!

Nauczycielki grupy „Sówki” bardzo serdecznie zapraszają rodziców na zebranie grupowe, które odbędzie się dnia 7.09.2021r. o godz. 16.00. 

Ze względu na obowiązujące procedury bezpieczeństwa związane z pandemią Covid – 19 na spotkanie zapraszamy po jednym rodzicu od każdego dziecka – prosimy o nałożenie maseczek. (Na zebranie nie przyprowadzamy dzieci !!!)

 

                                                                                                     

 Dziękujemy

                                                                                                           Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy na zajęcia pokazowe z elementami piłki nożnej. Zajęcia odbędą się w środę 15.09.2021 r. o godzinie 15.00, natomiast w czwartek w godzinach 11.30-12.00 odbędą się pokazowe zajęcia taneczne na które również zapraszamy.

15 września obchodzimy Dzień Kropki, prosimy by dzieci w tym dniu miały  na sobie jakiś element stroju w kropki: bluzkę, spodnie, lub kropki na buzi… 🙂

20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka, prosimy bardzo ,by w miarę możliwości ubrać dzieci na brązowo, bądź przebrać za sówki (strój nie musi być kompletny, wystarczy jakiś element np. maska).

 Z góry  dziękujemy za współpracę

 

GALERIA ZDJĘĆ :

„MALI BADACZE” : „Co pływa a co tonie?” – eksperymenty i doświadczenia z wodą. Podczas kolejnych zajęć dzieci samodzielnie podejmowały działania, prowadziły obserwację oraz wyciągały wnioski, gdyż „Odkrywać, to znaczy wiedzieć to co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd  nie myślał” Albert SzendGyorg.

Dnia 29.10.2021r. nasza grupa obchodziła „Święto Dyni”. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń według wielkości, koloru, kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Były również dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

 

        

 

 

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Z tej okazji dzieci  wybrały się 28.11.2021r. wraz z wychowawczyniami do Miejskiej Biblioteki w Lędzinach . Pani bibliotekarka oprowadziła przedszkolaki po bibliotece, opowiedziała o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki „Tupcio Chrupcio jest chory” . Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.

 

 

„KODOWANIE JEST DLA KAŻDEGO – DUŻEGO I MAŁEGO” Gdzie ukrył się kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? To pytania, na które odpowiedzi szukały nasze przedszkolaki podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week.   

 

„LUDZIE LISTY PISZĄ….” Któż nie widział pędzącego po ulicy pana lub pani z wielką torbą, przewieszoną przez ramię. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata. Dlatego też Nasze dzieci obchodziły w przedszkolu Dzień Listonosza. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy listonosza i sposób funkcjonowania poczty na podstawie wiersza         i piosenki pt. „Pan Listonosz”. Dzięki ilustracji obrazkowej dzieci poznały drogę listu począwszy od nadawcy do adresata. Wspólnie wykonały pocztówkę dla swoich kolegów z Miejskiego Przedszkola nr 1, po czym wybrały się wspólnie z wychowawcą na pocztę, gdzie kupiły znaczek i wysłały list. Czekamy na odpowiedź!! To był ciekawy dzień!!!!!

 

  

 

Nasze przedszkolaki chcąc podziękować swoim kochanym paniom i pracownikom przedszkola za naukę, trud włożony w wychowanie przygotowały niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, tańców a także słodkiego poczęstunku. Było PIĘKNIE!!!!

 

 

Dnia 12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień drzewa” . Dzieci poznały różne gatunki drzew, ich budowę oraz znaczenie dla człowieka i zwierząt. Przedszkolaki odwiedził pan Leśniczy Leśnictwa Lędzin, który poprowadził ciekawe zajęcia. Wspólnie z zaproszonym gościem dzieci mogły zasadzić prezent – niespodziankę (drzewka Lipy). Kiedy urosną w przedszkolnym ogrodzie , będą dawały przedszkolakom osłonę przed słońcem. 

 

 

W październiku dzieci odwiedził Teatrzyk „Baśniowe zagadki”. Po bajkowo- muzycznym świecie bajek oprowadzał Nas przemiły Troll. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądał spektakl, nie zabrakło również dawki dobrego humoru, zabaw a także wspólnie śpiewanych piosenek. Czekamy na kolejne spotkanie !!!

 

 

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”. Sezon na pyszne owoce trwa ! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla Nas owoce – nie tylko dlatego , że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin , które chronią Nasz organizm. Dzieci przygotowały własnoręcznie pyszną sałatkę. Były jabłka, gruszki, śliwki, maliny, winogrona, mandarynki, kiwi. Sałatka bardzo dzieciom smakowała!!!

 

 

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na Ziemi. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci powitały Mikołaja wierszem i piosenką. Atmosfera spotkania była magiczna. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył prezenty. 

MIKOŁAJU BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY. DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

wizyta Mikołaja w przedszkolu

 

 

JASEŁKA I WIGILIA W PRZEDSZKOLU

W tym wyjątkowym dniu miały miejsce najpierw tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci przebrane w kostiumu recytowały teksty i śpiewały piękne kolędy oraz pastorałki. Pani dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom przedszkola świąteczne życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjny wigilijny obiad przy pięknie nakrytym stole.

kartka świąteczna

przedstawienie jasełkowe

przedstawienie jasełkowe

dzieci przy stole wigilijnym

dzieci przy stole wigilijnym

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta wnuki i wnuczki z grupy „SÓWKI” składają życzenia:

„Dziś słoneczko jasno świeci

Zima biała śpiewa.

A w przedszkolu przedszkolaki

składają życzenia.

Wszystkim babciom,

wszystkim dziadkom,

zdrowia, pomyślności,

uśmiechów na co dzień

i dużo radości.”

grupa dzieci z sercami na dzień babci i dziadkagrupa dzieci z sercami na dzień babci i dziadkakolorowe drewniane kwiatkikartki z sercami na dzień babci i dziadka

 

Przedstawiamy krótką relację z naszych aktywności :

Malujemy farbami i kredą; ćwiczymy rączki: nawlekamy, wydzieramy, wycinamy, lepimy ;eksperymentujemy…

dzieci nawlekają koraliki na nitkidzieci przy stolikach oglądają eksperymenty z wodągrupka dzieci robi eksperymenty z wodądziecko eksperymentuje z cieczą newtonowskądziecko eksperymentuje z cieczą newtonowskądziecko eksperymentuje z cieczą newtonowskądziecko eksperymentuje z cieczą newtonowską

 Ćwiczymy, dbamy o kondycję i świetnie się przy tym bawimy…

Przebieramy się w stroje gimnastyczne i całkiem sprawnie nam to wychodzi…

dzieci kodują na podłodzedzieci kodują na podłodzedzieci kodują na podłodzedzieci pokonują labirynt z zasłoniętymi oczamidzieci chodzą po linii z zawiązanymi oczami

dzieci ćwicządzieci ćwicządzieci ćwiczą na leżącodzieci ćwiczą w koledzieci ćwicządzieci ćwiczą