Rok szkolny 
2023/2024
Ferie plakat
 
 
Życzenia dla babci i dziadka
 
 
Mecz piłki przedszkolaków plakat
 
  • Kolędowanie Dzwoneczków plakat
Bieg noworoczny dla dzieci plakat
 
 
Bal karnawałowy - plakat
 
 
Druga edycja akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Cordis pt : ” Od małego pomagam na całego”. Kalendarze wydane dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców już pojawiły się w naszym sekretariacie. Dochód z ich sprzedaży zasili skarbonki, które przekażemy do Hospicjum. Zapraszamy do udziału w akcji! 
 
 
Zdjęcie kalendarza
 
 
Życzenia świąteczne
 
Świąteczny kiermasz - plakat
Świąteczny kiermasz - plakat
 
 
 
Dożynki plakat
 
Motomikołaje - plakat
 
Nasze przedszkole startuje ze zbiórką dla schroniska. Tym razem nasza placówka z młodymi podopiecznymi oraz rodzicami może wesprzeć schronisko w Chełmku. Na plakacie wiszącym w holu można przeczytać co jest mile widziane dla naszych czworonożnych przyjaciół. Pomagajmy, razem możemy więcej!❤️🐶 Akcja trwa do 30.11.2023r.
 
 
Plakat akcji na rzecz schroniska dla psów
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok szkolny 2022/2023
 
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ HOSPICJUM CORDIS

 

 

 

grafika kwiaty

 

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ FUNDACJI BAJTEL W MYSŁOWICACH

 

Zapraszamy do włączenia się w akcję

„ Pierniki dla Bajtla”, która polega na upieczeniu i udekorowaniu dowolnej ilości pierniczków świątecznych, które Fundacja Bajtel, sprzeda na kiermaszu świątecznym 
w galerii QUICK PARK Mysłowice.

Pierniczki należy przynosić do p. Magdy S.
 z grupy Żabki w dniu 12.12. 2022 r.

Kiermasz trwa od 9 do 22 grudnia 2022r. Fundacja zaprasza na świąteczne atrakcje dla dzieci w galerii. Cały dochód przeznaczony będzie na cele statutowe fundacji, której celem nadrzędnym jest pomoc dzieciom.

 

grafika kwiaty

 

Rok szkolny 2021/2022

Ogłaszamy zbiórkę dla schroniska dla zwierząt!

plakat informacyjny o akcji dla schroniska dla zwierząt

grafika ołówek

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji „WIRUSOOCHRONA”

grafika baner wirusoochrona

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął  na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.   Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

grafika ołówek

Bierzemy udział w akcji „Czyściochowe przedszkole”

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji ” Czyściochowe Przedszkole”. Organizatorem programu jest Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. Program wspiera nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci. W ramach programu otrzymaliśmy materiały edukacyjne i mydełka. Podczas zajęć z wykorzystaniem otrzymanych materiałów powstanie praca plastyczna, która będzie brała udział w konkursie na stronie internetowej organizatora.

zdjęcie materiały do akcji czyściochowe przedszkole

 

 

grafika ołówek

Zbiórka elektrośmieci w naszym przedszkolu!

grafika elektrośmieci

grafika ołówek

 

„MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja

grafika plakat o kampanii Mogę zatrzymać smog

 

Nasze przedszkole przystąpiło do kampanii edukacyjno-informacyjnej  „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.  

W ramach akcji „MOGĘ! Zatrzymać  SMOG – Przedszkolaku,  złap oddech”  – II edycja ,  Miejskie  Przedszkole Nr 3 otrzymało 2 oczyszczacze powietrza oraz materiały edukacyjno  – informacyjne tj. karty pracy dla dzieci, które zostaną wykorzystane przez nauczycieli do przeprowadzenia zajęć na temat wpływu smogu na zdrowie. Rodzice otrzymają ulotki informacyjne.  W przedszkolu umieszczono  także tablicę do monitorowania jakości powierza, która została zawieszona w holu oraz kolorowe obrazki do zobrazowania jakości powietrza w danym dniu.

 

zdjęcie grupowe z oczyszczaczem powietrza

zdjęcie tablica stanu jakości powietrza

obrazki stan jakości powietrza

grafika ołówek

 
Zbieramy nakrętki!
 
 
Miejskie Przedszkole nr 3 w Lędzinach przyłącza się do akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Fundacji    ” Bajtel ”  z Mysłowic polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek po napojach. W holu przedszkola stanął pojemnik, który mamy nadzieję, dzięki Państwa szczodrości bardzo szybko zostanie wypełniony nakrętkami. 
Koordynatorem akcji jest pani Magdalena Staniek- wychowawczyni grup Wiewiórki i Zajączki.
 
 
 
 
 
 
 
 
Nasze Przedszkole włącza się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z Hospicjum dziecięcego Świetlikowo ” PACZUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA”.
Bardzo prosimy w imieniu potrzebujących o podarunki:
zapinane na rzepy pieluchy SENI 0(XS), 1(S), 2 (M), 3 (L), SENI Kids,
– pieluszki w rozmiarach: 2, 5, 6
– chusteczki nawilżane
– podkłady nieprzemakalne 90cm x 60cm
– proszki do prania, płyny do prania, płyny do płukania
– Emolienty (kremy, balsamy, płyny do kąpieli): Oilatum, Emolium,
Balneum Hermal plus
– ręczniki papierowe w rolce
– maseczki ochronne jednorazowe
– rękawiczki jednorazowe NITRYLOWE – rozmiary S, M, L
W przedszkolnym holu stanie pojemnik na złożenie przyniesionych rzeczy.
Koordynatorem akcji będzie pani Barbara Berger z grupy Zajączki.
Zachęcamy do gestów dobroczynności!
 
 
 
 

9 października 2020 r. dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w sesji fotograficznej przeprowadzonej przez fotografa firmy FOTOPIWNICA. Sesja do kalendarza na rok 2021. Rodziców  prosimy o przygotowanie stylizacji dziecka ( odpowiedniego ubranka). 

Sesja zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. 

 

 

Za zgodą rodziców 6 października 2020 r. w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie z żywą muzyką. Pan Paweł Stawarz zaprasza nas na koncert umuzykalniający pt.: ” Zapomniane melodie z dzieciństwa”. Po koncercie dzieci wezmą udział w prelekcji dotyczącej instrumentów. Zostaną przeprowadzone trzy spotkania w trzech grupach wiekowych, aby dzieci nie spotykały się z dziećmi z innych grup wiekowych. Podczas spotkania zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. 

 

Zaproszenie na obchody Dnia Przedszkolaka i Międzynarodowego Dnia Orderu Uśmiechu

20 września w kalendarzu wypadają dwa ważne dla nas święta.
*Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
*Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu
Ich obchody w naszym przedszkolu planujemy na wtorek 22. 09. 2020 r. ( wtorek)
Oby słoneczko dopisało, ponieważ czeka nas wyśmienita zabawa. 😁
W miarę możliwości prosimy o strój dla dzieci w orderkowych kolorach – żółtym i niebieskim