Współpraca ze środowiskiem lokalnym

rok szkolny 2023/2024

 

Współpraca ze sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lędzinach

Tradycyjnie co roku, nasze przedszkole włączyło się w przygotowanie 32 Finału WOŚP w Lędzinach. W holu przedszkola znajdowała się puszka WOŚP. Dodatkowo zbieraliśmy fanty na loterię i przedmioty na licytację. Dzięki zaangażowaniu społeczności Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lędzinach udało nam się zebrać łącznie kwotę 842,89 zł  na rzecz WOŚP.
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku podczas finału w sali widowiskowo – kinowej „Piast” wystąpiły także nasze przedszkolaki – zespół wokalny „Dzwoneczki”.

 

Współpraca z Miejskim Przedszkolem z OI nr 1 w Lędzinach

10 stycznia 2024 roku w Miejskim Przedszkolu nr 1 odbył się IX Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Świeć gwiazdeczko”. Wzięło w nim udział 11 dzieci z lokalnych przedszkoli, w tym nasze przedszkolaki. 

zdjęcie z konkursu kolęd i pastroałek

 

Współpraca z Parafią św. Anny w Lędzinach

W niedzielę 14 stycznia 2024 roku  dzięki uprzejmości księdza proboszcza Sławomira Szwetra, w kościele św. Anny w Lędzinach odbyło się radosne kolędowanie naszych przedszkolaków z zespołu wokalnego Dzwoneczki w ramach akcji charytatywnej „Od małego pomagam na całego ” na rzecz Hospicjum Cordis.

dzieci podczas kolędowania w kościele

dzieci podczas kolędowania w kościele

 

Współpraca z Ogniskiem Muzycznym  Art – Music

Tradycyjnie w grudniu, w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda…” Na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Andrzej Martinson z Ogniska Muzycznego Art – Music w Lędzinach, który pełnił rolę jurora. Przedszkolaki miały także okazję kolędować wraz z panem Andrzejem, który zagrał dla nas na keyboardzie. 

 

Współpraca z Ośrodkiem Błogosławiona Karolina w Lędzinach 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. 

zdjęcia z kiermaszu ośrodka Błogosławiona Karolina

 

Współpraca z KWK Piast – Ziemowit

Przedszkolaki z grupy Sówki reprezentowały nasze przedszkole na spotkaniu barbórkowym w KWK Piast-Ziemowit. Starszaki udały się tam z życzeniami dla górników- zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz. 

dzieci podczas wizyty w kopalni

 

Współpraca z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach
 
W trakcie próbnej ewakuacji nasze przedszkolaki miały okazję zwiedzić wóz strażacki i posłuchać o pracy strażaków.
 
 
 

 

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Lędzinach

 oraz Szkołą Podstawową nr 1 z OI im. Karola Miarki w Lędzinach

Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się patriotyczny konkurs recytatorski. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Pani Agnieszka Wyderka-Dyjecińska , kierownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach oraz Pani Ewa Szczepanek, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej z OI im. Karola Miarki w Lędzinach. Panie zasiadły w jury konkursu i wspierały nasze przedszkolaki podczas recytacji. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

Współpraca z Powiatową Biblioteką w Lędzinach

Z okazji Dnia Głośnego Czytania grupa Sówki udała się na wycieczkę pieszą do Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie Pani Monika przeprowadziła wspaniałe zajęcia dla dzieci. Sówki miały okazję zwiedzić bibliotekę i posłuchać znanych bajek po śląsku.

 

Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Bieruniu  

Przedszkolaki z zespołu wokalnego Dzwoneczki oraz z grupy Żabki reprezentowały nasze przedszkole podczas obchodów 25 – lecia Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego. Dzieci wystąpiły na scenie prezentując wiersz w gwarze śląskiej i piosenki.

dzieci podczas wystepu na dniach powiatu

 

Współpraca ze środowiskiem lokalnym

rok szkolny 2022/2023

 

Współpraca z Powiatową Biblioteką w Lędzinach

Grupa Sówki uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych

 

Współpraca z Powiatowym Zespołem Szkół w Lędzinach 

Grupa Wiewiórki odwiedziła Bibliotekę Szkolną w Powiatowym Zespole Szkół

 

Turniej „Bezpieczny Przedszkolak”

20 kwietnia nasze przedszkolaki brały udział w turnieju wiedzy „Bezpieczny Przedszkolak”. Cztery drużyny z grup Wiewiórki ,Zajączki ,Żabki  i Sówki  dzielnie odpowiadały na pytania dotyczącego zdrowia, bezpieczeństwa na drodze oraz emocji. Na zaproszenie Pani Dyrektor oraz pań organizatorek turnieju swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p.Agata Nowińska, sierżant sztabowy p.Monika Żak oraz młodszy aspirant p.Grzegorz Dudys z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, starszy kapitan p.Tomasz Kostyra z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz przewodnicząca Rady Rodziców, a także reprezentującą służbę zdrowia, położna p. Ewa Kiełbasa. W jury zasiadła również Pani Dyrektor- Alicja Jaworska. Jury czuwało nad poprawnością odpowiedzi drużyn i przyznawało punkty. Wszystkie drużyny świetnie wykonały konkurencje przygotowane przez panie organizatorki- p. Basię oraz p.Kasię. Na widowni kibicowały dzieci, które piosenkami oraz wierszykiem o tej samej tematyce umilały wszystkim czas. Wspaniałą niespodzianką była dla dzieci obecność policyjnej maskotki Sznupka. Jury wybrało zwycięzców, następnie zostały wręczone nagrody dla drużyn oraz ich grup. Na zakończenie turnieju zostały wręczone podziękowania dla zaproszonych gości za zaangażowanie i poświecony czas. Podziękowania także należą się paniom wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do turnieju oraz paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniach.
Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji nagród dla dzieci:
-Rada Rodziców przy MP3 Lędziny
– Wyd. Nowa Era
– Broker Ubezpieczeniowy Carbo Assecura
– Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu
 
 

Miejski Przegląd Dziecięcej Piosenki Patriotycznej

Z okazji zbliżającej się 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 go Maja zaprosiliśmy dzieci z lędzińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych do udziału w Miejskim Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Patriotycznej.  Najmłodsi prezentowali swą miłość do ojczyzny w pięknych aranżacjach muzycznych, niejednokrotnie z akompaniamentem żywej muzyki, przed znakomitymi gośćmi. Zaszczycili nas swą obecnością : pani Krystyna Czajowska – kierownik zespołu Ściernianeczki, pani Agnieszka Wyderka- Dyjecińska- kierownik organizacyjny w Miejskim Ośrodku Kultury oraz członkinii Zespołu Ściernianeczki, pan Jacek Piłatyk- muzyk, kierownik Chóru Akord, wieloletni pracownik MOKu oraz nauczyciel gry na instrumentach, pani Joanna Chowaniec – Dyrektor Miejskiego Przedszkola na 1  i pani Joanna Popiela – Dyrektor z Miejskiego Przedszkola nr 2, które wraz z naszą panią dyrektor, nauczycielkami i rodzicami dzieci, wspierały małych artystów oklaskami i pochwałami. Przegląd rozpoczęły nasze dziewczynki z zespołu „ Dzwoneczki „ , które zaśpiewały dwie piosenki „Symbole Polski” i „Płynie Wisła płynie”
W przeglądzie wystąpili:
🏅MP 1 – Julia Grzyb,Pola Chabrowska, Laura Piścio
🏅MP 2 – Oliver Lombardo, Mieszko Kurcoń
🏅MP 3 – Alicja Dziopak, Wiktoria Długajczyk, Maria Kiełbasa
🏅SP 4 – Klara Nocula
Spotkanie uświetniły występy pana Jacka i pana Dawida- tatusia Marysi, ciekawe opowieści o historii i działalności Ściernianeczek oraz wspólne śpiewy i zabawy muzyczne. A wszystko w barwach biało- czerwonych, o Polsce i dla Polski. Nawet ciasteczka z rąk naszych pań kucharek wyszły patriotyczne. Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy otrzymali za swoje wspaniałe występy, nagrody. Na zakończenie naszych małych patriotów odwiedziła także pani Burmistrz Krystyna Wróbel i pani Wiceburmistrz Anna Wiaderny, gratulując wszystkim pięknego przygotowania
i uczczenia święta państwowego w taki sposób. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przyjęcie naszego zaproszenia i uświetnienie swą obecnością tego wydarzenia, rodzicom i nauczcielkom za zaangażowanie w przygotowanie artystów do występu, a uczestnikom za moc wzruszeń
i zachwytów.
Gratulacje i podziękowania należą się także pani Weronice i pani Ewelinie, pomysłodawczyniom i organizatorkom tego wydarzenia.
 
dzieci podczas występu na przeglądzie
 
 
 

 

Współpraca z Hospicjum Cordis

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Rodziców społeczność naszego przedszkola zorganizowała akcję charytatywną na rzecz Hospicjum Cordis , pod hasłem
„Od małego pomagam na całego” . Akcja polegała na wydaniu kalendarza z wizerunkiem naszych przedszkolaków oraz reklamą zaprzyjaźnionych lokalnych przedsiębiorców. Kalendarze rozeszły się, jak świeże bułeczki, a chętnych do pomagania było nadal wielu, więc kontynuowaliśmy-kwestując.
Zdjęcie do kalendarza wykonała dla nas pani Karolina Woźniak , a jego projekt i wydruk to zasługa pana Arkadiusza Stoleckiego.
Kwota, którą uzbieraliśmy to 14 470 zł ️️!!!️ Uroczyste przekazanie zebranej kwoty odbyło się podczas cudownego spotkania. W imieniu pani prezes dr Jolanty Grabowskiej- Markowskiej odwiedziły nas panie Klaudia i Basia, które pięknie opowiedziały dzieciom o swojej pracy w hospicjum. My do pieniędzy dołączyliśmy zebrane także dla Hospicjum środki czystości oraz laurki serduszka dla podopiecznych hospicjum. Serduszka, bo wiemy, że nazwa hospicjum pochodzi od słowa „serce„. Dziękujemy przedstawicielkom Hospicjum za przeprowadzenie pouczającej prelekcji dla dzieci oraz przyniesione upominki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że tak wspaniałe miejsce jest na mapie naszego województwa. Praca ludzi, których doktor Jola ( Odznaczona Orderem Uśmiechu ) jednoczy przy działalności na rzecz chorych, jest nieoceniona. Dlatego niezmiernie się cieszymy, że nasza akcja miała w Lędzinach tak wielu sprzymierzeńców, co pomogło nam zebrać naprawdę ładną kwotę. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy dołączyli się do naszej akcji, w przedszkolu i w innych miejscach naszego miasta.
 
 

 

Współpraca z Gabinetem Stomatologicznym POLAK STOMATOLOGIA w Lędzinach

13 lutego 2023 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu ze stomatologiem i higienistkami stomatologicznymi . Dzieci usłyszały bajkę, utrwaliły zasady dbania o higienę jamy ustnej i po raz kolejny przypomniały sobie co szkodzi naszym zębom. Serdecznie dziękujemy pracownikom Gabinetu Stomatologicznego Polak Stomatologia w Lędzinach za ciekawe spotkanie i poświęcony czas dla naszych przedszkolaków.

dzieci na spotkaniu ze stomatologiem

 

Współpraca ze sztabem WOŚP w Lędzinach 

Nasze przedszkole zaangażowało się w zbiórkę na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorem działań w naszym przedszkolu była Pani Weronika. Jak co roku zbieraliśmy pieniądze do tradycyjnej puszki oraz organizowaliśmy fanty na loterię, które dostarczyliśmy do sztabu WOŚP w Lędzinach.  Podczas 31 finału w sali Piast w Lędzinach na scenie wystąpiły także dzieci z naszej placówki – zespół przedszkolny Dzwoneczki z Trójeczki, przygotowany przez opiekunki – Panią Weronikę i Panią Ewelinę.

 

Współpraca z Hospicjum św. Kaliksta w Tychach

Podziękowania za współpracę i zaangażowanie na rzecz działalności Hospicjum św. Kaliksta I w Tychach dla koordynatora działań pani Pauli Oleś – Ucińskiej oraz wszystkich zaangażowanych.

 

Podziękowanie Hospicjum

 

Współpraca ze Szkołą Podstawową z OI nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach

Zajęcia biblioteczne w SP 1

lekcja o niepodległości w naszym przedszkolu dla dzieci z zerówek, przeprowadzona przez Panią Sylwię Antolak i Panią Ewę Szczepanek ze szkoły nr 1

prelekcja na temat śląska w SP 1 

 

Współpraca z Miejskim Schroniskiem dla zwierząt w Tychach

W listopadzie w naszym przedszkolu zorganizowano zbiórkę na rzecz zwierząt w schronisku. Organizatorkami akcji były Panie: Magdalena Staniek, Paula Oleś – Ucińska i Weronika Leśniak-Szostak. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Tychach. Wraz z naszymi wolontariuszami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lędzinach, dostarczyliśmy dary do schroniska.
 

 

Współpraca z Urzędem Pocztowym Lędziny

 

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Lędzinach

 

 

Współpraca ze środowiskiem lokalnym

rok szkolny 2021/2022

 

Współpraca z Urzędem Miasta Lędziny i Miejskim Ośrodkiem Kultury 

Festyn rodzinny przy Miejskim Przedszkolu nr 3 

W organizację festynu rodzinnego zaangażowały się nasze nauczycielki – Pani Anna Bloch, Olga Purat i Weronika Leśniak-Szostak  przygotowując zabawy sportowe, bańki mydlane i zajęcia plastyczne dla dzieci.

 

 

Współpraca z Miejskim Przedszkolem z OI nr 1 w Lędzinach

Przedszkolaki z grup Sówki i Żabki uczestniczył w międzyprzedszkolnej spartakiadzie na stadionie w Lędzinach. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedszkole nr 1.

 

Współpraca z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami okazji Dnia Strażaka

 

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Lędzinach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w naszym przedszkolu powstał Kącik Wędrującej Książki „Książeczki z Trójeczki”, którego pomysłodawczyniami były Panie Katarzyna Walus i Weronika Leśniak-Szostak. Na regale znajdują się książki, którym podarowano drugie życie. Dzieci mogą wypożyczać książki tak jak z biblioteki, według regulaminu, dostępnego obok regału. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor wraz z Panią Agnieszką Kucharewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piękny regał w kształcie drzewa wykonał specjalnie dla nas stolarz Pan Marcin Dutkiewicz.

 

Współpraca z Urzędem Miasta Lędziny

Zwiedzanie urzędu i spotkanie dzieci z grup zerówek z Burmistrzem Miasta Lędziny

 

Współpraca z Parafią Św. Anny w Lędzinach

Występ naszych przedszkolaków – zespołu Dzwoneczki wraz z opiekunkami zespołu – Panią Weroniką Leśniak-Szostak i Panią Eweliną Lysko podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka przy parafii św. Anny w Lędzinach w dniu 11 czerwca 2022.

dzieci na występie podczas festynu

 

Współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną i Urzędem Miasta Lędziny

Piknik „OSP Lędziny dla Ukrainy”

Podczas pikniku z okazji Święta Strażaków wystąpiły nasze przedszkolaki. Na scenie pojawiła się grupa Biedronki, przygotowana przez Panie Barbarę Kościelniak i Katarzynę Walus oraz zespół przedszkolny Dzwoneczki, który przygotowały Panie Weronika Leśniak-Szostak i Ewelina Lysko. Nie zabrakło także stoiska plastycznego „Plastyka dla smyka”, które przygotowały Panie Anna Bloch i Weronika Leśniak-Szostak.

 

Współpraca z Urzędem Miasta Lędziny i Miejskim Ośrodkiem Kultury

24 kwietnia 2022 roku odbył się piknik „Lędziny dla Ukrainy”, w którego organizację zaangażowało się nasze przedszkole. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z grupy Sówki, przygotowane przez Panią Samantę Suska. Natomiast wśród stoisk z animacjami pojawiło się stoisko „Plastyka dla Smyka”, które przygotowały Panie Anna Bloch i Pani Weronika Leśniak-Szostak.

 

Współpraca ze sztabem WOŚP w Lędzinach

Po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do działań WOŚP, zbierając datki w holu przedszkola, przygotowując paczki do licytacji. Z powodu kwarantanny, dzieci z przedszkola nie mogły wystąpić na scenie w sali „Piast”, jednak w późniejszym terminie udało się nam nagrać występ zespołu przedszkolnego Dzwoneczki przygotowany specjalnie dla WOŚP.  Zespół przygotowały Panie opiekunki: Weronika Leśniak-Szostak i Ewelina Lysko.

Dziękujemy całej społeczności za zaangażowanie. 

 

Współpraca z Fundacją Bajtel w Mysłowicach

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do zbiórki dla potrzebujących dzieci – podopiecznych Fundacji Bajtel w Mysłowicach.

podziękowanie

 

Współpraca ze Śląskim Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Paczuszka dla chorego Maluszka” 

podziękowanie

 

Współpraca ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Chełmku

W ramach realizacji projektu „Bliżej pieska” nasze przedszkole włączyło się w zbiórkę dla Burka i Kocurka na rzecz  schroniska dla zwierząt w Chełmku.

podziękowanie za udział w zbiórce dla zwierząt

 

 

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Lędzinach

W ramach realizacji projektu „Książka dla przedszkolaka” nasze przedszkole nawiązało współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną  w Lędzinach, w szczególności z Panią Agnieszką Kucharewicz. W ramach Dnia Głośnego Czytania – Pani Agnieszka odwiedziła nasze przedszkole i przeczytała dzieciom bajkę. Nasze przedszkolaki także chętnie odwiedzają Bibliotekę przy Placu Farskim w Lędzinach.

dzieci podczas zajęć w bibliotece

kolaż zdjęc dzieci podczas dnia głośnego czytania

 

 

Współpraca ze Szkołą Podstawową z OI nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach

W ramach Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkole odwiedziła młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lędzinach wraz z opiekunem – Panią Elżbietą Ostrowską. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

podziękowanie

 

 

Współpraca ze środowiskiem lokalnym

rok szkolny 2020/2021

grafika kwiaty

Festyn charytatywny „Motocyklowi dawcy szczęścia” na rzecz chorej Amelki – współpraca z Miejskim Przedszkolem z OI nr 1 w Lędzinach

3 lipca 2021 roku na Stadionie Miejskim w Lędzinach odbył się charytatywny festyn da chorej Amelki. Całość imprezy organizowało Miejskie Przedszkole  z OI nr 1 w Lędzinach. Społeczność naszego przedszkola zaangażowała się w to wydarzenie. Chętni tatusiowe z naszego przedszkola rozegrali mecz między przedszkolny, zdobywając II miejsce, natomiast mamusie naszych przedszkolaków przygotowały wiele smakołyków na kiermasz ciast. Oczywiście nasze najstarsze przedszkolaki uświetniły festyn swoim występem. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

dyplom festyn

społeczność przedszkolna podczas festynu

występy dzieci podczas festynu

grafika kwiaty

udział w akcji „Wirusoochrona” – współpraca z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach

 

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął  na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.   Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

 

grafika kwiaty

udział w akcji „Czyściochowe przedszkole” – współpraca z supermarketami drogeryjnymi „Rossman”

 

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji ” Czyściochowe Przedszkole”. Organizatorem programu jest Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. Program wspiera nauczycieli przedszkolnych w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych wśród dzieci. W ramach programu otrzymaliśmy materiały edukacyjne i mydełka. Podczas zajęć z wykorzystaniem otrzymanych materiałów powstanie praca plastyczna, która będzie brała udział w konkursie na stronie internetowej organizatora.

grafika mydełka

grafika kwiaty

udział w kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja – współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 

Nasze przedszkole przystąpiło do kampanii edukacyjno-informacyjnej  „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. W ramach akcji otrzymaliśmy pakiety zadań dla przedszkolaków, oczyszczacze powietrza do sal oraz tablicę monitoringu stanu powietrza w naszym mieście.

grafika kwiaty

 

31 stycznia 2021

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – współpraca ze sztabem WOŚP w Lędzinach

W tym roku – inaczej niż zwykle z powodu pandemii wyglądał finał WOŚP. Jednak nasze przedszkolaki, ich rodziny i grono pedagogiczne ochoczo zaangażowali się w akcję. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację fantów na tegoroczny finał oraz zapełnienie naszej przedszkolnej skarbonki. Przekazaliśmy do sztabu WOŚP 457, 70 zł w gotówce oraz paczki na kwotę ponad 710 zł. 


grafika wosp

zdjęcie paczki na wosp

 

grafika kwiaty

Zbiórka nakrętek – współpraca z Fundacją „Bajtel” w Mysłowicach

grafika kwiaty

„Paczuszka dla chorego Maluszka” – współpraca ze Śląskim Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”

 

Nasze przedszkole zaangażowało się w akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

grafika kwiaty

Mobilna Poradnia Ekologiczna” – współpraca z Centrum Rozwoju Lokalnego województwa śląskiego

 

Do naszych przedszkolaków zawitała Mobilna Poradnia Ekologiczna czyli ekologiczne warsztaty on-line. Zadanie finansowane jest w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2020.  Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez zmianę ich nawyków, a także organizacja darmowych warsztatów edukacyjnych. W ramach „Mobilnej Poradni Ekologicznej” zostały zorganizowane spotkania o charakterze edukacyjnym.  Tematyka każdego spotkania była dostosowana do wieku uczestników. Prelekcja odbywała się z wykorzystaniem audiowizualnych pomocy dydaktycznych, które wpływając na zmysły odbiorców pozwalają osiągnąć lepsze rezultaty edukacyjne. 

dyplomy

 

grafika kwiaty

10-25 października 2020

Europejski Tydzień Kodowania CODE WEEK – współpraca z Ministerstwem Edukacji, Cyfryzacji i Nauki

Zdobyliśmy certyfikat! Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Cała Polska koduje”! W każdej z grup przedszkolnych przez cały tydzień były prowadzone zajęcia z kodowania. Przedszkolaki bardzo ochoczo poznawały tajniki kodowania i po prostu zaczęły kodować i programować. Zarówno maluszki jak i starszaki były bardzo zainteresowane i próbowały same rozwiązywać zadania. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sukcesu w skali całego kraju!

dzieci wokół planszy do kodowania na której widnieje drzewo

grafika kwiaty

 

Współpraca ze środowiskiem lokalnym

rok szkolny 2019/2020

 

grafika tulipany

1 czerwca 2020

Prezent dla przedszkola – współpraca z Polską Grupą Górniczą

Dzięki hojności przedstawicieli Zarządu Polskiej Grupy Górniczej S.A. nasze przedszkole wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt multimedialny. Dla dzieci zakupiony został monitor interaktywny i projektor o wartości 8 tysięcy zł. Sprzęt ten pomoże nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne oraz urozmaicić propozycje zabaw dla dzieci.

Pani Dyrektor z przedstawicielami firmy PGG

grafika tulipany

20 maja 2020

Prezent dla przedszkola – współpraca z firmą „E-SBL.NET”

Nasze przedszkole spotkała wspaniała niespodzianka. Na prośbę o wsparcie przedszkola odpowiedziała firma „E-SBL.NET”, której przedstawiciele pan Robert Kubica i pani Alicja podarowali na ręce pani dyrektor Alicji Jaworskiej nowy laptop. W okresie zawieszenia działalności z powodu epidemii, kiedy nasi nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie posiadanie takiego sprzętu jest koniecznością. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten wspaniały prezent. Przyniesie on z pewnością radość nie tylko nauczycielom z powodu poprawy komfortu pracy, ale także dzieciom, kiedy pomoce dydaktyczne przygotowywane na zajęcia będą urozmaicone o wykorzystanie nowoczesnych technologii. Dziękujemy:)

Pani Dyrektor z przedstawicielem firmy sbl net

grafika tulipany

9 marca 2020

Konkurs „Bezpieczny przedszkolak” – współpraca z Radnymi Miasta Lędziny,

Powiatową Komendą Policji oraz Strażą Pożarną

W tym dniu cztery drużyny z grup Wiewiórki, Kotki, Zajączki i Pszczółki dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Nad poprawnością odpowiedzi czuwało Jury. Na zaproszenie Pani Dyrektor odpowiedzieli panowie pracujący w sektorze bezpieczeństwa. Byli to tatusiowe naszych przedszkolaków: strażak, radny miasta – Pan Tomasz Kostyra, policjant – pan Mariusz Rudek, instruktor nauki jazdy – Pan Mariusz Początek. Na ławie Jury zasiedli też radni powiatu bieruńsko-lędzińskiego -Pan Marcin Majer i Pan  Marek Spyra oraz radny miasta – Pan Szymon Simonicz. Radni powiatu wręczyli dzieciom kamizelki odblaskowe i odblaski dla wszystkich przedszkolaków.

dzieci podczas konkursu Bezpieczny przedszkolak

grafika tulipany

4 marca 2020

Dzień Warzyw i Owoców oraz otwarcie kuchni w przedszkolu – współpraca z Urzędem Miasta Lędziny

Tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały występ artystyczny, podkreślający rolę warzyw i owoców w naszej diecie. Przypomnieliśmy sobie co to są witamy i jak wygląda piramida żywieniowa. Ten dzień był okazją, by podziękować za otwarcie kuchni w naszym przedszkolu. Z tej okazji odwiedzili nas wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta Pani Krystyna Wróbel, Sekretarz Miasta Pani Anna Wiaderny, Radna Miasta Pani Bogumiła Stolecka, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Iwona Gwóźdź oraz Pani Beata Szenowska z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Lędziny. Po obejrzeniu programu artystycznego Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Homańczyk w imieniu rodziców złożyła wyrazy wdzięczności za uruchomienie kuchni w przedszkolu. 

dzieci podczas otwarcia kuchni w przedszkolu

grafika tulipany

12 stycznia 2020 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – współpraca ze sztabem WOŚP w Lędzinach

grafika WOŚP

zdjęcie dzieci podczas WOŚP

grafika tulipany

8 stycznia 2020

Konkurs wokalny ”Świeć gwiazdeczko” – współpraca z Miejskim Przedszkolem z OI nr 1 w Lędzinach

W dniu 8.01.2020 w Miejskim Przedszkolu z OI nr 1 w Lędzinach odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. W kategorii dzieci 3,4 letnich wystąpiła Maria Kiełbasa i Mikołaj Orlikowski, a  dzieci 5,6 letnie reprezentowali Wiktoria Janicka i Samuel Langer. Gratulacje dla Marysi, która zdobyła II miejsce w kategorii dzieci młodszych.

dzieci podczas konkursu wokalnego

grafika tulipany

6 grudnia 2019

Mikołajki- współpraca z KWK PIAST ZIEMOWIT

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja w dniu 6 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili górnicy – przedstawiciele kopalni „KWK PIAST – ZIEMOWIT”. W tym wyjątkowym dniu nasi goście obdarowali wszystkie dzieci słodkim upominkiem. Dziękujemy za miły prezent.

dzieci podczas spotkania z przedstawicielami kopalni

grafika tulipany

29 listopada 2019

Przedszkolaki z wizytą w kopalni – współpraca z KWK PIAST-ZIEMOWIT

Na zaproszenie Dyrekcji Kopalni „KWK PIAST – ZIEMOWIT” troje dzieci z naszego przedszkola z Panią Dyrektor Alicją Jaworską oraz wychowawczynią Samantą Suską odwiedziło kopalnię. To coroczne, barbórkowe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci przygotowały krótki występ,  a w strojach śląskich prezentowały się fantastycznie. Po poczęstunku dzieciom zaproponowano zwiedzanie kopalni – biur, stacji ratowników. Dzięki temu dzieci miały okazję zobaczyć ile osób pracuje w kopalni i czuwa nad bezpieczeństwem. Był to wspaniały i pełen wrażeń dzień. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

dzieci podczas spotkania w kopalni

grafika tulipany

25 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia – współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Lędzinach

W Dzień Pluszowego Misia, dzieci z grupy Pieski i Jeżyki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, gdzie  czekała na nich Pani Agnieszka – Bibliotekarka. Dzieci miały okazję w tym magicznym miejscu posłuchać bajek o misiach, potańczyć i pośpiewać misiowe piosenki dowiedziały się, że Pluszowy Miś ma już 117 lat, bo od tylu lat obchodzi się to święto.

dzieci podczas spotkania z bibliotece

grafika tulipany

12 listopada 2019

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – współpraca z Dietetykiem

Tego dnia przedszkole włączyło się w akcję „Śniadanie daje moc”. Dzieci miały okazję poznać Panią Dietetyk -Sandrę Granek. Uświadomiły sobie rolę witamin w diecie i poznały też piramidę żywieniową. Pani Sandra przygotowała prezentację dla przedszkolaków i odpowiadała na ich pytania z zakresu zdrowia. 

dzieci podczas spotkania z dietetykiem

grafika tulipany

18 października 2019

Dzień Poczty i spotkanie z Listonoszem Urzędu Pocztowego w Lędzinach

W Dniu Poczty przedszkolaki dowiedziały się jak działa poczta, jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata i wykonali swoje własne listy, które wrzucili do skrzynek. Dzieci miały także okazję spotkać Pana Listonosza, który pracuje w Lędzinach, dostarczając codziennie przedszkolakom i ich rodzinom ich pocztę. 

dzieci podczas spotkania z listonoszem

grafika tulipany

10 października 2019

Dzień Drzewa – współpraca z leśnikiem

Tego dnia dzieci miały okazję spotkać Pana Leśnika – Janusza Banasia, który jest także nauczycielem w Technikum Leśnym w Brynku. Pan Janusz przygotował dla dzieci prezentację o drzewach, ich roli w przyrodzie i życiu człowieka. Jednak najważniejszym elementem spotkania było wspólne posadzenie drzewa raz z przedszkolakami w naszym ogrodzie przedszkolnym. Posadzono ozdobny żółty kasztanowiec, który będzie rodził kasztany w skorupkach bez kolców.

dzieci z leśnikiem podczas sadzenia drzewa

grafika tulipany

8 października 2019

Spotkanie z Policjantem – współpraca z Powiatową Komendą Policji w Bieruniu

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził gość – Pan Policjant Grzegorz Dudys z Powiatowej Komendy Policji w Bieruniu. Pan Grzegorz opowiadał dzieciom  bezpieczeństwie, przypomniał podstawowe zasady poruszania się na drodze i na chodniku. Przygotował dla dzieci prezentację multimedialną. Pokazał także dzieciom swoją policyjną odznakę i opowiedział o stroju policjanta. Pan Policjant odpowiedział także na wiele pytań naszych przedszkolaków. 

zdjęcie dzieci z policjanem

grafika tulipany

25 września 2019

„Duży czyta małemu” – współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Lędzinach i Urzędem Miasta Lędziny

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili goście – Pani Burmistrz Krystyna Wróbel, Pani Nadleśniczy – Wioletta Koper – Staszowska, Pani Joanna Wicik -Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach oraz Pani Daria Mikiciuk z Urzędu Miasta Lędziny. Panie otworzyły przedsięwzięcie Miejskiego Przedszkola na 3 w Lędzinach pod hasłem „Duzy czyta małemu”. Dzieci z grupy Pszczółki i Zajączki wysłuchały bajki o byczku, która stała się pretekstem do rozmowy o środowisku i ekologii. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały misie, a Pani Dyrektor Biblioteki podarowała dzieciom kosz z książkami, aby przedszkolaki mogły rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania.

zdjęcie dzieci z Panią Burmistrz i Paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej