Jezus zmartwychwstał, wstał z grobu i żyje wśród nas. Przy ołtarzu w kościele pojawiły się znaki zmartwychwstałego Jezusa:

  • Figura Pana Jezusa Zmartwychwstałego ( Jezus trzyma w ręce czerwoną chorągiewkę – znak zwycięstwa)
  • świeca – Paschał
  • na krzyżu jest przewieszona czerwona stuła

Pan Jezus jest obecny wśród nas, gdy się modlimy, a szczególnie wtedy, gdy uczestniczymy we Mszy Świętej. Symbolem zmartwychwstałego Pana Jezusa jest również baranek, który trzyma czerwoną chorągiewkę. Podczas Mszy Świętej śpiewamy:

„Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami”.

 

Jezus – Katecheza według Natana

 

Szczęść Boże! 
Witam Was serdecznie na kolejnych zajęciach.
Na samym początku się pomodlimy 

Modlitwa dla dzieci Modlitwy na Chrzest obrazki A3 - 7749106842 - oficjalne archiwum Allegro

 

Jezus jest Miłosierny to znaczy przebacza nam nasze złe uczynki,
gdy za nie żałujemy. 

Zapraszam na filmik, który pomoże Wam to lepiej zrozumieć. 

Jak działa Boże Miłosierdzie? Zobaczcie 

 

oraz zapraszam Was do wysłuchania piosenki

Mała Armia Jezusa – Faustyna

 

kolorowanka dla Was

 

Znalezione obrazy dla zapytania jezus miłosierny kolorowanka | Human drawing, Drawings, Aurora sleeping beauty

 

 

———————————————————————————————————–

Religia 

Szczęść Boże! Witam serdecznie.

Dziś poznamy świętą siostrę Faustynę Kowalską.

Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia ze Św. Siostrą Faustyną | Polska Wspólnota Katolicka

Zapraszam do obejrzenia filmu:

 

Pokoloruj:

———————————————————————————————————-

 

Zaśpiewaj piosenkę: Jezus Zmartwychwstał

Pusty grób

1 Gdy minął szabat, Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. 2 Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. 3 A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień z wejścia do grobu?» Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień został już odsunięty, a był bardzo duży. 5 Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca, siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. 6 Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. 7 A idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Podąża przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział». 8 One wyszły i uciekły sprzed grobu: ogarnęło je bowiem zdumienie i przestrach. Nikomu też nic nie powiedziały, bo się bały.

Odpowiedzcie na pytania:

Kto szedł do grobu Pana Jezusa?
Po co kobiety szły do grobu?
Co niosły ze sobą i po co?
Czy kamień od grobu był zasunięty czy odsunięty?
Kogo ujrzały w grobie?
Czy to był Pan Jezus?
Co powiedział młodzieniec?

 

Pan Jezus powstał z martwych,  nie ma go w grobie. Co to znaczy powstać z martwych? To znaczy ożyć na nowo. Pan Jezus wyszedł z grobu o własnych siłach. Zmartwychwstał i żyje!

 

Narysuj Zmartwychwstałego Jezusa

———————————————————————————————————-

Witam Was Kochani.

Dziś jest czwartek, ale nie taki zwykły. W Wielki Czwartek wspominamy spotkanie Pana Jezusa z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku. To była pierwsza Msza Święta, którą odprawił Pan Jezus.

Pan Jezus i Jego uczniowie udają się na uroczystą kolację. Tę kolację nazywamy Ostatnią Wieczerzą. Wieczerza to inaczej właśnie kolacja, bo jemy ją wieczorem. To nie była taka zwykła sobie kolacja. Spotykają się, żeby świętować bardzo ważne dla Żydów święto – Paschę. My dzisiaj też często używamy słowa Pascha, gdy myślimy o Wielkanocy. Pascha to święto, które upamiętnia wyjście Izraelitów z Egiptu, gdy Pan Bóg sprawił, iż odzyskali wolność i po wielu latach niewoli wyruszyli do Ziemi Obiecanej. To nie jest przypadek – my w Wielkanoc też świętujemy uwolnienie z niewoli, tyle że to zupełnie inna niewola. Zanim usiedli do jedzenia, Pan Jezus umył uczniom nogi. W tamtych czasach robili to na ogół słudzy swoim panom. Uczniowie, zwłaszcza święty Piotr, nie chcieli więc się na to zgodzić, bo to oni uważali Pana Jezusa za Pana. Nazywali go Nauczycielem albo Mistrzem. On jednak wytłumaczył im, że to jest konieczne. Pan Bóg myje nogi swoim dzieciom. Rodzice też to robią – kąpią swoje dzieci, bo się o nie troszczą i je kochają. Pan Jezus kocha Swoich uczniów. My też nimi możemy być. Gdy już jedli i rozmawiali, Pan Jezus powiedział uczniom, co Go czeka: że jeden z nich Go zdradzi, a w efekcie zostanie uwięziony i umrze, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. Uczniowie byli tym bardzo zdziwieni, zastanawiali się też, który z nich okaże się zdrajcą. Pan Jezus wskazał, że będzie nim Judasz, bo wiedział, że ten już umówił się, by wydać Go arcykapłanom. W czasie Ostatniej Wieczerzy wydarzyło się coś niezwykle ważnego: W pewnym momencie Pan Jezus wziął chleb i pobłogosławił go. Żydzi nigdy nie jedzą chleba, jeśli wcześniej nie podziękują za niego Panu Bogu. Pan Jezus podzielił ten chleb i dawał go swoim uczniom, mówiąc:

“Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: to jest bowiem Ciało Moje, które za was będzie wydane” Mt 26,26; Mk 14,22; Łk 22,19; 1Kor 11,24

Potem zaś wziął kielich z winem i znów pomodlił się. Żydzi również przed piciem wina zawsze odmawiali modlitwę, by podziękować Panu Bogu za nie. A gdy dawał to wino uczniom do picia, powiedział: “Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: to jest bowiem kielich krwi Mojej nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę.” Mt 26,27-28; Mk 14,24; Łk 22,20; 1Kor 11,25 Upamiętniamy to podczas każdej Mszy Świętej, spełniając prośbę Pana Jezusa. W ten sposób Pan Jezus jest zawsze z nami. Kiedy świąteczna uczta dobiegła końca, Pan Jezus i Jego uczniowie udali się do Ogrodu Oliwnego. On wiedział już, że niedługo zostanie pojmany, ale chciał tam w samotności pomodlić się, porozmawiać z Ojcem. Bał się tego, co ma się wydarzyć, ale chciał spełnić wolę Pana Boga. Potrzebował tej modlitwy, by mieć siłę. My też potrzebujemy modlitwy.

A teraz zapraszam Was na film:

Kolorowanka:

Kolorowanki Ostatnia Wieczerza Jezusa


Szczęść Boże. 

Na początku się pomodlimy „Aniele Boże”

Zbliżają się Święta Wielkanocne, wspaniale było by zrobić podstawki na nasze poświęcone jajka oraz koszyczek. Dlatego dzisiaj sobie coś takiego zrobimy, pięknie będą się prezentowały Nasze poświęcone jajka. Ale jeszcze zaśpiewajcie piosenkę pt:” Bóg nie umarł, Jezus żyje” oczywiście z pokazywaniem. 

A teraz będziemy robić: podstawki na jajka, oraz koszyczek do wyboru (ale myślę, że każdy
z Was zaprojektuje swój).

Podczas modlitwy wieczornej poproście Pana Boga o zdrowie i błogosławieństwo dla Waszych rodziców i rodzeństwo.